2015 Fall

5th Gold Team-- 5th Grade League Runner-Up

Brock Brown

Sam Gouvalaris

Dylan Herring

Logan Huetter

Neema Mohseni

Brit Oien

Tucker Oien

Guy Rousseau

Jake Vargas

 

6th Gold Team-- 6th Grade League Champions

Brady Burman

Aidan Collins

Nolan Ezzet

Bradley Goldstein

Gage Helfrich

Pavle Ristic

Eli Sanchez

Cooper Whitton

Cam Wurl

2015 Spring

4th Gold Team-- 4th Grade League Champions

Addicus Forge

Logan Huetter

Neema Mohseni

Guy Rousseau

Jake Vargas

Alex Voigtlander

Alfonso Young

2014-2015 Winter

5th Gold Team-- 2nd Place March Hoops

Brady Burman

Aiden Collins

Nolan Ezzet

Rohan Gutlapalli

Gage Helfrich

Pavle Ristic

Eli Sanchez

 

6th Gold Team-- 1st Place Fall Classic

Sebastian Fayer

Tate Nelson

Ezra Park

Aiden Patterson

Champion Whitton

Nate Witte

Tyler Wittenberg

 

7th Gold Team-- 7th Grade League Champions

Alec Burgess

Jackson Burgess

Ben Chen

Jack Farfel

Will Hager

Jake Konopacke

Roey Kuo

Austin Tu

Mo Vanderwiel

Tyler Wheeler

2014 Fall

6th Gold Team-- 1st Place Fall Classic

Diego Campisano

Sebastian Fayer

Tate Nelson

Ezra Park

Aiden Patterson

Champion Whitton

Tyler Wittenberg

 

9th Gold Team-- 1st Place Fall Classic

Ryan Asaro

Chad Bailey

Sean Circosta

Jayce Dougherty

Drew Kail

Kevin Kampfer

Blake Muchnick

Charlie Rose

Isaac Spivak

Jordan Watkins

2014 Spring

5th Gold Team-- 5th Grade League Champions

5thgoldspr14
Diego Campisano
Corey Cox
Max Gouvalaris
Joost de Jong
Duncan Hawe
Tate Nelson
Ezra Park
Aiden Patterson
Nate Witte
Tyler Wittenberg

Freshman Team-- Freshman League Champions

froshspr14
Ben Ehrlich
Ethan Esposito
Chris Farquhar
Jake Gilliam
Jackson Perron
Jacob Schneider
Matthew Tarasen
Jakob Travis
Jaegur Trombocco

2013-2014 Winter

6th Grade Gold #1 Team-- 6th Grade A League Champions

6th gold 1 wint1314
David Codling
Lucas Corbosiero
Kimo Ferrari
Vinny Ferrari
Timmy Kelly
Nathan McMinn
Christopher Rich
Luke Stratton
Owen Underwood
Mo Vanderwiel

8th Grade White #1 Team-- 8th Grade League Champions

8th white 1 wint1314
Gunnar Braun
Matthew Fleck
Adam Glick
Maor Harel
Austin Kroll
Anthony Lopez
Michael Savides
Ryan Turek
Ryan Zhou

2013 Fall

Freshman Team-- Freshman League Champions

froshfall13
Ethan Esposito
Chris Farquhar
Jake Gilliam
Hayden Helfrich
Batisse Kashanchi
Jackson Perron
Chad Piper
Jacob Schneider
Matthew Tarasen
Jakob Travis
Jaegur Trombocco

2013 Spring

8th Grade Gold Team-- Consolation Champions Memorial Day Invitiational

8gmemorchamps13
Adam Eastwood
Chris Farquhar
Michael Gadinis
Jake Gilliam
Hayden Helfrich
Jordan Karam
Jackson Perron
Jacob Schneider

High School Gold Team-- 3rd Place Memorial Day Invitiational

Zach Hewitt
Derek Lore
Collin Nakagawa
Jordan Shen
Jackson Strong
Marek Sullivan
Tom Worman

2012-2013 Winter

8th Grade Gold Team-- 1st Place Swoosh President's Day Classic

8thgoldswooshchamps

Adam Eastwood
Michael Gadinis
Jake Gilliam
Hayden Helfrich
Jordan Karam
Tyler Mead
Jackson Perron
Chad Piper
Jacob Schneider

8th Grade Gold Team-- 2nd Place King of Hoops Tournament

8gold2ndplacewinter12
Colin Bailey
Adam Eastwood
Chris Farquhar
Michael Gadinis
Jake Gilliam
Hayden Helfrich
Jordan Karam
Tyler Mead
Jackson Perron
Chad Piper
Jacob Schneider

2012 Fall

8th Grade Gold Team-- 1st Place Impact Fall Showcase

8gchamps
Chris Farquhar
Jake Gilliam
Hayden Helfrich
Jackson Perron
Chad Piper
Bryce Pope
Michael Pope
Konnor Rudolph
Trevor Rudolph
Jacob Schneider
Cade Shackelford

9th Grade Gold Team-- 1st Place Impact Fall Showcase

Chris Farquhar
Jake Gilliam
Hayden Helfrich
Zach Hewitt
Derek Lore
Collin Nakagawa
Jackson Perron
Jacob Schneider
Cade Shackelford
Jordan Shen
Jackson Strong

2012 Summer

7th Grade Gold Team-- 3rd Place NJB San Diego Summer Championships

7thgtourn

Chris Farquhar
Jake Gilliam
Hayden Helfrich
Jordan Karam
Tyler Mead
Jackson Perron
Chad Piper
Jacob Schneider
Conner Whitton

2012 Spring

7th Grade Gold Team-- Consolation Champions Memorial Day Invitational

photo
Owen Aschieris
Colin Bailey
Adam Eastwood
Hayden Helfrich
Jacob Isen
Jordan Karam
Tyler Mead
Jackson Perron
Bryce Pope
Michael Pope
Jacob Schneider
Conner Whitton

8th Grade Gold Team-- Consolation Champions Memorial Day Invitational

photo1 

Dylan Bona
Zach Hewitt
Steven Hickman
Derek Lore
Collin Nakagawa
Charlie Pope
Jordan Shen
Jordan Shimizu

High School Team-- JV A League Champions

photo11
Jack Bailey
Jackson Fiser
David Glaser
Steven Hickman
Donte' Hillebrand
Jackson Hughes
Liam Kussman
Alex Lukianov
Connor Mead
Nick Mirandon
Marek Sullivan
Isaac Wulff

2011-2012 Winter

8th Grade Gold Team-- 3rd Place MLK Invitational

Dylan Bona
Steven Hickman
Max Jurgensen
Kyle Kappes
Cade Shackelford
Jordan Shen
Tom Worman

6th Grade Team-- 2nd Place MLK Invitational

Sean Circosta
Ryan Cummins
Kevin Kampfer
Trevor McNulty
Blake Muchnick
John Ortiz
Bryce Pope
Michael Pope
Charlie Rose
Matthew Siemer
Finn Sullivan

2011 Fall

9th Grade Team-- Sol Freshman League Champions

Jackson Fiser
David Glaser
Jackson Hughes
Kannon Kile
Connor Mead
Nick Mirandon
Timmy Saunders
Marek Sullivan